Diskuzní fórum o cestování - Špatná zkušenost s CK Na Cesty

Hledání

hledaný výraz:

Přejít na RECENZE HOTELŮ / Přidat příspěvek do DISKUSE / Vypsat všechny příspěvky

Diskuse >>> výpis příspěvků >>> Špatná zkušenost s CK Na Cesty

Téma diskuse:
Špatná zkušenost s CK Na Cesty
autor:
Monika Vostrá
vloženo:
07.04.2007 21:57:48
Nedávno jsme se s přáteli rozhodli jet na dovolenou na Srí Lanku a zájezd jsme si zakoupili prostřednictvím kanceláře Na Cesty.Bohužel již pár dnů poté vyvstal u nás ( jakožto jedné z dvojic ) problém a bylo zřejmé, že nakonec nebudeme moci odcestovat. Kontaktovala jsem tedy ihned cestovní kancelář, abych se informovala na eventuelní storno podmínky. Mluvila jsem s panem Stopkou, který mi sdělil, že v době kdy jsem se ptala ( 13 dní do odjezdu ) bychom měli nárok na vrácení 45% z uhrazené ceny zájezdu, ale doporučil mně, abychom si raději začali hledat někoho, kdo pojedeme místo nás, protože v takovém případě, jak mi sdělil, bychom hradili pouze přepsání jména na letence, tedy 30 EUR/osobu.Pochopitelně i mně se zdála tato varianta výhodnější a začali jsme tedy za sebe hledat náhradníky.Ve chvíli kdy již bylo na 100 % jisté, že odcestovat nemůžeme jsem kontaktovala CK Na Cesty znovu s tím, že za sebe máme náhradníky a požádala je, aby provedli změnu jmen na letenkách.Pan Stopka v tom neviděl problém jen mě požádal o zaslání písemné žádosti zahrnující jména náhradníků, což jsme udělali.Navečer téhož dne se pan Stopka ozval s tím, že je mu to hrozně líto, ale vhledem k tomu, že letíme se společností Qatar Airways ( což bylo známé jak nám, tak společnosti Na Cesty, která tuto rezervaci vyřizovala, a to již od druhého dne po uhrazení zájezdu ) jsou podmínky této společnosti jiné a sice né 30 EUR, ale 510 EUR/osobu při cestě tam a 98 EUR/osobu při cestě zpět, celkem tedy neuvěřitelných 608 EUR/osobu a to pouze za přepsání jména na letence ! Asi každému to, tak jako i nám, připadá, jako špatný vtip. Bohužel jediné co mi pan Stopka po 30 min. rozhovoru, kdy mně on přesvědčoval, že toto jsou podmínky německé společnosti FTI, která je pořadatelem zájezdu a né jejich a že CK Na Cesty je pouho pouhým zprostředkovatelem ( a odkázal mě zavolat do Německa a celou záležitost si vyřídit samotnou ) a kdy jsem se mu naopak já snažila vysvětlit, že jsme si vybrali českou společnost, právě proto, aby v případě problémů byla nápomocná a hájila naše zájmy, dokázal poradit bylo, že vzhledem k tomu, jak špatně se jedná se společností Qatar Airways bude nejlepší, poslat naše náhradníky na zájezd na naše pasy a tedy i letenky !!! V tento moment jsem si uvědomila jak hroznou chybu jsme učinili, když jsme si vybrali tuto společnost jejíž zaměstnanec si nám dovolí, podotýkám, že naprosto vážně ( ano, toto je špatný vtip ! ) doporučit, abychom poskytli naše pasy a letenky k vycestování cizím lidem. Pan Stopka mi k celé záležitosti sdělil pouze tolik, že v den kdy mě informoval o storno podmínkách si MYSLEL, že to tak je a mrzí ho, že skutečnost byla nakonec jiná. Z čehož vyplývá, že si ani u pořadatele zájezdu neověřil jestli nám podává pravdivé informace.Vzhledem k tomu, že do odjezdu již zbývalo pouze 5 dnů mohli jsme si už nárokovat pouze 25 % z uhrazené ceny. Tento omyl pana Stopky a CK Na cesty nás vyšel docela draho !

Reakce: autor:
harry
vloženo:
26.04.2007 13:05:36
pani Vostrá, vybrala jste si zájezd s letem od společností, která má takovéhle storno poplatky a poplatky za změnu jména..tyhle společnosti EMIRATES, KATAR airlines to prostě takto mají, je třeba to respektovat..

Reakce: autor:
Monika Vostra
vloženo:
27.04.2007 23:34:12
A to je presne to co mela CK Na Cesty vedet v dobe, kdy jsem jim volala a ptala se na aktualni storno podminky.Jak je mozne, ze vy vite, ze tyto spolecnosti maji takove podminky a zprostredkovatel zajezdu o tom nema ani paru ? Takovouhle neprofesionalitu opravdu nejsem ochotna akceptovat.Pro me je partnerem CK se kterou si sjednavam zajezd a vzdy takoveto spolecnosti duveruji a predpokladam, ze poskytuji svym klientum verohodne a hlavne OVERENE informace, to jo to co vycitam CK Na Cesty.Ja jakozto konecny clanek v retezu Na Cesty-FTI -Qatar Airways nejsem preci schopna zjistit jake si tyto spolecnosti uzavreli dohody.Ocekavam od CK, jakozto meho zastupce, ze me vybavi veskerymi informacemi.Jinak uz bych si mohla rovnout hledat cely zajezd pres internet sama.

Přidat reakci

Text:

Vaše jméno:
Zasílat reakce v tomto příspěvku na email (email nebude zveřejněn)

Vyhledávání:

Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz