Diskuzní fórum o cestování - CHorvatsko s tomi tour

Hledání

hledaný výraz:

Přejít na RECENZE HOTELŮ / Přidat příspěvek do DISKUSE / Vypsat všechny příspěvky

Diskuse >>> výpis příspěvků >>> CHorvatsko s tomi tour

Téma diskuse:
CHorvatsko s tomi tour
autor:
Zdenča
vloženo:
21.05.2007 17:55:38
Kemp Povljana- Pag S téměř ročním zpožděním zde zanechávám svůj příspěvěk, jak jsme cestovali a pobyli týden v Chorvatsku.S přítelem jsme se rozhodli pro cestovní kancelář Tomi tour na doporučení sestry a mažela a taky na doporučení reklam a levnosti zájezdů,zařídili jsme si cestu na poslední chvíli.Jeden týden jsem šla domlouvat podrobnosti, řekli mi:"ano budete sami ve stanu, ale budete muset zaplatit cenu za dvě neobsazená lůžka, budete tam mít ledničku, vařič, světlo...".Najednou když jsem šla příští týden zájezd platit, tak mi jiná paní, než ta co slibovala hory doly, slibovala další věci, jak je to ideální, že se nemusíme bát, že by nám do stanu někoho dali a nechtěli k mému překvapení ani poplatek, že prý se musí rychle zaplnit autobus,tak toto je ten dar nám od cestovky, která je nám tak moc vděčná, že jedeme právě s ní a ne s jinou...Opravdu levná dovolená, říkali jsme si a těšili se, začli jsme na Zvonařce při krupobití psát optimisticky deník.V cestovce nám řekli, že na Zvonařce bude obrovský autobus s nápisem Tomi, ovšem nakonec jsme v poryvech větru a bičováni deštěm našli prach-obyčejnou rozvrzanou karosu, kterou běžně cestujeme z Brna do Rosic a zpět,s maličkým nápiskem na čele autobusu Tomi Povljana...Nejsme nároční a bavili jsme se svačícími účastníky zájezdu, hned jsme si je pojmenovali jako ve filmu, smáli jsme se a docela jsme se i prospali.Když jsme viděli moře, tak mi slza dojetí ustříkla na rameno přítele.Na stanovišti, kde jsme se vylodili a poprvé zahlédli moře, jsme zažili uragán prvního stupně, toi toi který tam stál se třásl a špinavý pozemšťan nabízel kafe za super cenu v kiosku, my však už chtěli být na místě a moc jsme se těšili,až uvidíme náš krásný stan, kde budeme bydlet týden na krásné prosluněné dovolené, kde objevíme nová místa a tím se obohatíme a očistíme od problémů a starostí běžného života...Když jsme se vybavili z autobusu, všechny překvapila kvanta kabel a ruksaků včetně srulovaného slunečníku a podstavce, co jsme vynášeli ven.Všichni najednou bydleli,jen my tam stáli jak "svatí za dědinou" a vyhlíželi jsme až si nás delegátka všimne,všichni s úměvy a logem Tomi pobíhali, řešili,ale zjistili jsme, že máme bydlet s 50liteým párem v 1stanu, to přítel nerozdýchal a šel řešit s ostřejším tonem, že nám řekli to a slíbili to a vše se zdálo být ideální do doby, než jsme se vystěhovali z autobusu a zažili první šok.Dále jsme se uklidnili, rozumně jsme se vyměnili s lidmi, kteří k sobě dostali přibližně lidi věkem a my taktéž...Seznámili jsem se s mladým párem, který byl stejného ražení jako my, byla to opravdu náhoda, že jsme potkali milé tolerantní vstřícné lidičky s úsměvem na tváři. Ve stanu nebyla ani lednička ani světlo ani elektrika ani vařič prostě nic tak jsme se domluvili se slovenským správcem,aby nám za peníze natáhl- komplikovaně sice-ale přece-elektriku.Kolemjdoucí nešťastníci si rázem zvykli u nás vařit kafe a nabíjet baterky do mobilů nebo do foťáků.Na poměrně velký kemp byl na nápadném místě jakýsi stan se špianvými lednicemi a z níž mrazila jen jedna- to byl náš klientský koutek, dali jsme si tam naše potraviny nápoje..Měli jsem žízeň,tak jsme se napili z kohoutku, kde byl znak pitné vody,ale bylo to jako pít léčivou vodu vincentku či šaratici, slaná voda, říkali jsme si sůl nad zlato, ale toto pít?pili jsme potom slaný nápoj v ceně pobytu zdarma slané mléko slané kafe a kakao též slané. V místním obchůdku jsme si za pár kun koupili barel Izvorské vody z pramenů hor a lesů-z křišT´álové studánky asi...Naše první výprava k moři byla bohužel obsrašující.Přítel nikdy nebyl u moře,chtěla jsem abychom na dovolenou měli jen ty krásné vzpomínky,vše jsem mu chtěla jako otřískaná chorvatka ukázat,ale bohužel vše bylo hrozné, ledové moře, že se v něm nedalo plavat, nebylo modré zblízka jen z dáli, ale moře bylo jako řeka s ostrými kameny a pláž byla jak smetiště...žádný píseček ani kamínky ale cucky pocušky a sem tam nehezký kamínek ve tvaru srdce, který pronikavě řízl do nohy,slaná voda kterou jsme ochutnali málem poleptala naše sliznice, fuuuj...chtělo se nám křičet brečet odjet hádat,ale naštěstí jsme krizi prvního puldne přežili a po obědě jsem se vydali objevovat další místa a zjišťovat co krásného nás může na ostrově Pag potkat...říkali jsme si, co můžeme čekat za pár korun s jídlem dopravou-jednohvězdičkový kemp-můžem být rádi za cokoliv....Teď přejdu k optimistické části vyprávění...Objevili jsme více pláží, které byli písčité s kultivovanějším výhledem i vlny jsme zažili, moře se za dva dny oteplilo velmi, tak jsme prožívali ráj ve slané průzračné vodě, kde jsme se těšili relaxaci, pujčili jsme si kola, která pamatovala snad Napoleona-ale jak jsem psala nejsme nároční tak jsme se projeli po okolí a objevovali a vše nám přišlo krásné a nádherné Navštívili jsem fakultativní výlet do národního parku Krka a také jsme byli v historickém městě Šibenik, které je krásné, kde jsme vyděli vytoužené palmy a krásné chrámy a kus historie, paní průvodkyni jsem pochválili,jí to potěšilo.Projeli jsme se znovu na kole do pěkného městečka Pag, hlavního města ostrova a cestou necestou,polem nepolem,kde jsme drobně bloudili, jsme dojeli zase zpět do milovaného již kempu Povljana, kde jsme našli nové přátele, když jsme odjížděli, tak jsem brečela dojetím, že se na to krásné místo již nikdy nepodíváme, je tam vážně pěkně, na dovolenou máme opravdu jen ty krásné vzpomínky, zaujala nás živá hudba v každé druhé hospůdce, pizza nám též chutnala, pivečko taky, doporučujeme tuto dovču dobrodruhům, co se ničeho nebojí a co je nic nepřekvapí a nic neodradí.Na cestovní kancelář i přes všechny sliby lži spíše však jisté nedostatky nenadáváme a zůstaneme jí věrní.

Reakce: autor:
Veronika
vloženo:
13.06.2007 11:05:46
Ahoj, je mi luto, ake ste mali zazitky, ale v prvom rade si treba uvedomit, za aku cenu idete na tyzden k moru....

Přidat reakci

Text:

Vaše jméno:
Zasílat reakce v tomto příspěvku na email (email nebude zveřejněn)

Vyhledávání:

Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz