Diskuzní fórum o cestování - El Salvador

Hledání

hledaný výraz:

Přejít na RECENZE HOTELŮ / Přidat příspěvek do DISKUSE / Vypsat všechny příspěvky

Diskuse >>> výpis příspěvků >>> El Salvador

Téma diskuse:
El Salvador
autor:
Meggie
vloženo:
04.01.2008 16:54:40
Vřele doporučuji jako skvělé místo pro dovolenou (vč. Guatemaly a Hondurasu.) Vhodné pro lidi, kteří preferují exotiku s naprostým minimem masového turismu. Autenticita prostředí je nepopsatelná. Když se člověk povznese nad špínu a všudypřítomné odpadky - výsledný zážitek nemá konkurenci. A pozor - vládne tu španělština. Anglicky se až na vzácné výjimky nedomluvíte.

Reakce: autor:
Yanina
vloženo:
04.01.2008 17:30:35
Díky moc, konečně někdo, kdo napíše něco pořádného. Mám za sebou třítýdenní Mexiko a zaujal mě právě kombinovaný okruh se závěrečným pobytem v hotelu Decameron Salinitas. Vypadá to jako ideální kombinace pro cestu s manželem, který chce něco vidět a potom si chce i trochu odpočinout.

Meggie
vloženo:
04.01.2008 17:34:38
Není zač. Pokud se chcete zeptat na něco konkrétního, no problem ...

Yanina
vloženo:
04.01.2008 18:43:49
Jste hodná, ale to se obávám, že bych vás totálně vyčerpala. Jen vaše dojmy z ubytování (okruh, pobyt),spíše mě zajímají případná úskalí.Jana

Meggie
vloženo:
04.01.2008 19:12:52
Ono hodně záleží na subjektivním názoru. Existují lidé, kteří nebudou spokojeni nikdy a s ničím ... Pobyt v Decameron Salinitas byl OK, pokoje standard (evropsky bych tomu dala 3+ hvězdičky). Je to takové klasické sterilní rekreační zařízení u moře. (Sterilní = jak se opravdu žije ve španělské Americe, tam vidět není ...) Dobré je si tam co nejdříve zarezervovat ty restaurace, vaří tam moc dobře (chválí i turisté z Kanady). No a okruh - jak jsem psala. Ten se mně líbil pro autenticitu prostředí a užila jsem si ho moc. Úskalí byl bus, jezdil pomaleji než místní School busy z r. 65 :-)). Narozdíl od nich byl ale klimatizovaný. Salvadorci jsou velmi usměvaví, ale k případným problémům nezaujímají nijak kreativní stanoviska. Je to v jejich naturelu.

Yanina
vloženo:
04.01.2008 19:35:31
Já si naštěstí zakázala na dovolené podléhat špatným dojmům, takže ten negativismus českých turistů se mě nechytá. Obdobným busem jsme jezdili po Mexiku, klimatizaci nahrazovala okna. Vzhledem k vlhkosti vzduchu jediná možnost sušení čehokoliv. Díky moc a hodně dalších cestovatelských zážitků. J.

Meggie
vloženo:
04.01.2008 19:50:12
Tak to je správný přístup. Díky za přání ... já přeji, ať se Vám dovolená vydaří :-). Pozdravujte v Salvadoru :-).

fiona
vloženo:
06.01.2008 14:55:20
Já zrovna koncem února letím do Salvadoru, hotel Decameron Salinitas, tak budu vděčná za každou praktickou radu či doporučení. Jak hotel vypadá mohu vidět na fotkách, spíš mě zajímá názor a rady někoho, kdo tam v nedávné době byl. Máme zaplacen pokoj v budovách Tower, to kvůli balkonu, že prý v bežných budovách je jen francouzské okno. Tak čeho se vyvarovat, kam se jet podívat, co koupit za suvenýry atd. Budu moc vděčná za každou odpověď. Děkuji předem.

fiona
vloženo:
06.01.2008 15:25:42
Ještě jestli bych mohla poprosit Meggie, zda by nebyla tak moc hodná a nenapsala recenzi tohoto hotelu na 123exotika.cz, to je diskuzní forum zaměřené přímo na exotické země a je tam i rubrika pro recenze hotelů s možností vložit nějaké fotky. Na oplátku bych mohla poskytnout info o zemích, kde jsem byla já, což je zřejmé právě z tohoto exot.fora. Moc děkuji.

anonym
vloženo:
07.01.2008 20:14:44
Tady je jedna recenze, moc vyvedená tedy není, ani bych tam nechtěla letět:((( nettravel.cz/El-Salvador/Sonsonate/Hotel-Decameron-Resort-Salinitas/Recenze-Hotelu-Hodnoceni/?id=6717 před nettravel 3x w, nezobrazí se tu celá adresa.

Meggie
vloženo:
08.01.2008 21:16:51
Byla jsem právě v hotelu Decameron Salinitas. V pokojích tower jsem ovšem nebydlela. Vzhledem ke skutečnosti, že El Salvador je zatím velmi málo turisticky rozvinutá země, bych se nepohoršovala nad tím, že 5* hotel je ve skutečnosti 3*+. (Ale to už se opakuji, napsala jsem to 04.01.2008 19:12:52). Já jsem tam jela hlavně s tím něco vidět (výlety) a ne srovnávat nesrovnatelné (= evropskou rozvinutou úroveň hotelových zařízení se středoamerickou - v zemi, kterou ještě donedávna zmítala velká občanská válka, jejichž 70% obyvatel je negramotných, ...) Jinak souhlasím s tím, že personál hotelu anglicky neumí, což je pro jazykově nevybaveného člověka značný handicap. Zmíněný "turismus v plenkách" ovšem přináší i mnohá příjemná překvapení při poznávacích výletech - nízké ceny, malá turistická davovost, atp. A to je na tom to krásné. Jinak řečeno: pro snoby, kteří se na cestě "pachtí" 14 hodin, jen aby mohli v práci sdělit, že byli ve střední Americe, to vhodné není.

fiona
vloženo:
08.01.2008 21:54:27
Meggie, díky, já jsem si myslela, že to nebude takové, jak píše ona dáma na netttravel. Jedu tam také kvůli atmosféře a výletům. Sice jsem už nějaké mayské památky viděla v Mexiku, ale velmi ráda uvidím zase něco nového. Prosím, mohla bys mi poslat ještě nějaké info na jsoucek@chello.cz , moc děkuji.

fiona
vloženo:
12.01.2008 09:50:36
Meggie, moc prosím, mohla by ses mi ozvat na můj mail, ráda bych se zeptala na nějaké věci ohledně hotelu atd.. Děkuji.

nezna
vloženo:
16.01.2008 21:31:46
Meggie, jedu tam za 14 dní a chtěla jsem se zeptat na plá� a moře - zda jsou čisté a dá se v moři plavat, resp. jaká je tam hloubka. Díky.

Přidat reakci

Text:

Vaše jméno:
Zasílat reakce v tomto příspěvku na email (email nebude zveřejněn)

Vyhledávání:

Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz