Diskuzní fórum o cestování - Tunisko - noční můra

Hledání

hledaný výraz:

Přejít na RECENZE HOTELŮ / Přidat příspěvek do DISKUSE / Vypsat všechny příspěvky

Diskuse >>> výpis příspěvků >>> Tunisko - noční můra

Téma diskuse:
Tunisko - noční můra
autor:
Martina Šlajerová
vloženo:
30.07.2008 10:56:01
Včera jsem přiletěla z Tuniska a nevím kde mám začít.... Myslím že tak zhnusená jsem ještě nikdy nebyla. Je to prostě země primitivů a dobytků. Musím zdůraznit, že jsme s přítelem tolerantní a jen tak nás něco nerozhodí! Kromě stále krásného počasí to byla noční můra:(( Byli jsme s přítelem ubytovaní v hotelu Prima Life Garden Park, který absolutně neodpovídal očekávání a také jsme se dozvěděli, že zhruba před 3 měsíci, kdy se změnil majitel se tento hotel považuje za jeden z nejhorších na ostrově! Jídlo bylo jako pro psy, o neustálém průjmu a bolestech břicha ani nemluvím - s tím jsme víceméně počítali. Navíc tam neměli ani suchou rýži kterou by se to třeba dalo zastavit - Jo vlastně byla tam tak 2x za 10 dní!!! K turistům se chovali s neúctou a to především recepční a nebo ti, co si mysleli že jsou tam důležití. Jako třeba jeden blbec co hlídal v jídelně, věčně buzeroval lidi za uplné hovadiny...Nebo, otevírám si sejf a v tom přijde recepční. Beze slova si ho vezme z mé ruky a dělá si něco na jiném!!! Aby to bylo úplně jasné - byly potřeba 2 klíče, kde jeden byl na recepci. A to jak nás seřvali když jsem příteli dala pusu - a to myslím jen pusu na tvář!! Ale to už jsme nevydrželi a padaly i osré nadávky a to pak i denně...Bazén byl špinavý, hudba byla šíleně nahlas a k tomu absolutní nedostatek lehátek. Každou chvíli nás někdo otravoval a chtěl něco prodávat. Mysleli jsme si, že nic horšího nás už nepotká, ale to byl jen začátek... Jednou večer jsme šli na procházku a co jsme nenašli! Zdroj všeho smradu, co tam byl noc co noc cítit a procházel i klimatizací! Hned vedle hotelu byly ohromné díry, které vypadaly jako rozestavěné kanály a v nich co jiného než "sračky". Pokoje špinavé, lednička nikde, prostěradla špinavá, ručníky páchly zatuchlinou a teplá voda tekla jen když Aláh požehnal! A teď k ALL INCLUSIVE! :-DDD No to byla síla....všechno teplé v deckových plastových kelímcích, alkohol se zásadně ředil vodou a to v poměru 1:4 (1 byl alkohol), když jste jim něco řekli, dělali že nerozumí, ale přitom tam rozumněli všemu jinému a hlavně i česky....Taky se stávalo, že rusové jim tam chodili s ubrousky, ve kterých byli schované peníze a alkohol měli schovaný jen pro ně!!! Na pláži byla jakási "cikánská" bouda, kde podávali rovněž rádoby studené nápoje. Za pomoci tzv. animátorů dělali různé přihlouplé a hlučné programy každou noc, ale myslím, že pro děti to bylo super, I když jsme si občas s přítelem připadali jako v nějaké sektě... Jinými slovy, KDYBY JSME S PŘITELEM NEDALI ZA TOTO 50 TISIC na 14 dní, tak to beru jako omyl a asi by mě to tolik neštvalo....Kromě toho jsme tam utratili daleko víc, protože jsme chodili do nedalekého města do jedné pizzerie,abychom se vůbec najedli!!! Vodu jsme si také raději kupovali.... Každý den stála u delegáta fronta lidí, kteří si stěžovali. Nám se podařilo po 10 dnech změnit hotel za Zefir v letovisku Zarzis na pevnině. Bylo to takové gheto, protože jakmile jsme prošli východem, bylo to ještě zaostalejší než na Djerbě...opravdová Afrika - ale to by mi nevadilo....hotel byl opravdu dobrý, jídlo a pití skvělé, pokoje také. Celý areál hotelu byl hezký. Ani nás tu nikdo neotravoval, hotel měl určité regulace vůči těmto plážových obchodníkům...A to jsme zaplatili jen o malinko víc než v Garden Parku!!! To nejhorší ale teprve přijde....Já jsem v ČR, zatímco přítel trčí v Tunisku, protože ho tam zadrželi. Celých 14 dní v nás dřímala sopka, to co bude následovat bude jen vyústění toho všeho. Nikdy jsme se tak netěšili domů!!! Celé se to seběhlo tak, že jsme chtěli vyměnit některé diráry na eura, protože se ani nesmí vyvážet a ani se nedají jinde vyměnit...Poté, co jsme vystáli ráno frontu na letišti, což je jediné místo kde to dělají,jsme s úžasem zjistili, že po nás chce pas, což jsme mu dali a nějaké potvrzení o předchozí výměně! A to nemluvím o arogantním přístupu toho araba co tam seděl. Nikdo nám o ničem takovém neřekl a ani si nevzpomínám na to, že by nám někdo nějaké potvrzení dával. Všechno bylo prostě nelogické, protože by stačilo jedno potvrzení třeba i jen na 5 dinárů, my jich měli 150...stačilo i to, aby nám to tam vzal někdo z těch lidí co tam stáli ve frontě. Bohužel to ale byli francouzi s nosama nahoru a ti se s námi ani nechtěli bavit! :-DDD Už jsme začali být oba nervozní, protože jsme si měli jít odbavit zavazadla...Dle mého názoru je to národ ZLODĚJU a PRIMITIVU a oni věděli, že jim ty peníze stejně musíme nechat....Přítel už to nevydržel a řekl že jim tu ty peníze nenechá...Roztrhl je vejpůl a hodil to tomu arabákovi před ksicht aby mu ukázal že je nepotřebuje a to bylo zlé! Vždyť roztrhnout jejich měnu a ještě ke všemu pro ně tolik peněz je zločin. Za chvíli tam byla policie a bylo zle. Drželi nás hodiny než vůbec sepsali nějaký protokol. Byli arogantní a hrubí a pořád na nás mluvili francouzsky a arabsky i když věděli že nerozumíme. Jiný jazyk samozřejmě neuměli...A to s přítelem dohromady ovládáme 5 jazyků. Naštěstí tam byli čeští delegáti, kteří nám hodně pomohli a to nejen s překladem. Snažili jsme se s nimi domluvit a omluvit se, i když jsem o nich měli své mínění, ale chtěli jsme hlavně pryč z té díry. Doufala jsem že dostane pokutu jako je tomu v civilizovaných zemích za "poškození měny", ale mezi opicemi se těžko člověk domluví...Ten policajt celou dobu používal k sepsání výpovědi nejen zákoník ale i slovník právnických termínů, byl uplně dutý!!!:-DDD Je neuvěřitelné jaké mají přitom tito primitivivé sebevědomí a prostě jim jde jen o to ponížit někoho z vyspělé neislámské země...Potom se rozhodli že přítele odvezou někam do 100km vzdáleneho města k prokurátorovi a to bez tlumočníka! Donutili ho podepsat výpověď, která byla arabsky, jinak by mu dali želízka, kdyby nepodepsal. On jen žádal tlumočníka aby výpověď přeložil - neexistovalo. Já jsem musela odletět a přítel je stále tam, má právníka a díky němu ted nesedí ve vězení a čeká na další šetření před porotou...Sebrali mu pas a je stále v hotelu, ale tom horším. Je 100% že tam bude minimálně pár dní ale není vůbec jasné kdy se vrátí a já mám strach:((( Po tomto zážitku bych už do žádné rozvojové arabské země nejela!Jejich "jiná mentalita" je na mě asi moc... A jen ať pokračují ve svém přístupu k turistům když dělají ramena,že je nepotřebují. Je těžké zabránit chudobě v zemích, kde vládnou fanatičtí primitivové - No turists, no money, no funny, same shit!

Přidat reakci

Text:

Vaše jméno:
Zasílat reakce v tomto příspěvku na email (email nebude zveřejněn)

Vyhledávání:

Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz