Diskuzní fórum o cestování - Dovolená v Keni - last minute

Hledání

hledaný výraz:

Přejít na RECENZE HOTELŮ / Přidat příspěvek do DISKUSE / Vypsat všechny příspěvky

Diskuse >>> výpis příspěvků >>> Dovolená v Keni - last minute

Téma diskuse:
Dovolená v Keni - last minute
autor:
viki
vloženo:
12.09.2005 18:43:53
Na rozdíl od toho, co si téměř každý myslel o mé dovolené v červenci v rovníkové Africe, to byla super dovolená. Počasí ideál, žádné přehnané horko a vyšší vlhkost byl jeden z nepříjemnějších poznatků - když jsem vylezla z bazénu nebo z moře (indický oceán), tak mi nikdy nebylo zima, jak tomu dosud u každého moře v létě v Evropě bylo (Francie, Itálie, Španělsko, Řecko, Turecko...). Ale pozor - last minute znamenalo, že v ceně zájezdu nebyl ani jeden výlet, takže třídenní safari, jednodenní výlet na ostrovy a nápoje po dobu pobytu (14 dní) tvořil stejnou okrouhlou sumičku, vlastně sumu! jako samotná cena zájezdu. Všechno stálo nějaký peníz a taky spropitné, o které si domorodci řeknou. Angličani a Němci už to znají a když se blíží ta trapná chvíle, tak mizí, my jsme vždy naletěli a zaplatili+. V komplexu hotelu Shanzu neexistovala ani jedna mapa jednak rozložení jednotlivých hotelů a ani okolí nebo celé Keni. Takže mapu s sebou z Česka. Jinak musíte věřit domorodcům. Bílý personál v hotelu (patří Švýcarům) Vám neporadí nic, protože mají zájem na tom, abyste penízky utráceli jen u nich. Ale například cena výletů se mimo areál u domácích dá skutečně získat levněji , ale dle naší získané skutečnosti je komfort nižší o nějakou tu službu a pojištění. Smlouvání u beachboys (domorodí prodejci na pláži) - minimálně na třetinu a být neoblomní. I když of. řeč je angličtina, umějí tam už všechny evropské jazyky!, tak pozor na to, co říkáte. Jinak personál (i civilové) strašně snaživý a milý, příroda ohromujícně krásná, jak pláže, tak buš a divoká zvířata, i oceán a ostrovy a všude vládne hakuna matata, pole, pole = take it easy, slowly = klídek, žádný problém. A to i dodržují, takže my jsme se vrátili dokonale zrelaxovaní. Doporučuji všem.

Reakce: autor:
Barbora Mečounová
vloženo:
15.09.2005 09:49:21
Prave se rozmyslim ze bych do Keni jela. Cestoval jste s nejakou nemeckou ci rakouskou ck? Vim ze maji vetsinou odlety z vidne nebo nemecka a trosku se toho bojim. Bylo tohle vse v poradku a bez problemu? Diky moc za odpoved

viki
vloženo:
15.09.2005 10:36:51
Zájezd jsme koupili v Ruefa reisen (rakouská cestovka) v pobočce v Brně. Celé letovisko Shanzu patří švýcarům (African Safari Airways), kteří mají i svá vlastní letadla. My jsme letěli boeingem 310 z Vídně a zcela náhodou jsme měli Royal class, což je jejich nejluxusnější třída (kožená polohovací křesla, polštářky, deky, zvláštní obsluha a větší prostor a pohodlí), ale co jsem viděla v ekonomy class, vypadalo také velmi dobře. Personál v letadle byl velmi příjemný (neuměli ale moc anglicky). Let trval cca 8 hod., prům. rychlost 890 km/hod ve výšce cca 11 km, cesta tam v noci, cesta zpět přes den. Časový posun 1 hod. Co se týká Vídeňského letiště, to je naprosto v pohodě, jedno z nejpřehlednějších, co znám, takže se tam ani nedá zabloudit. Všechno je vevnitř propojeno, je tedy jedno, kudy vstoupíte, značení dobré. Pobyt tam - jsou tam krátké dny, v červenci to bylo tak od 7 do 19 hod. Pokud se tam skutečně rozhodneš jet, můžu dát pár tipů, čemu se vyhnout, co nezapomenout atd. Mám pouze jeden negativní poznatek z tohoto letiště, ale z jiné cesty, kdy se na pasové kontrole slečna ptala svých kolegů, zda Češi nepotřebují viza do Dánska! Zaspala asi, že už jsme také nějakou dobu v Unii......

anonym
vloženo:
15.09.2005 15:37:19
To jsem rada ze vse probehlo v poradku. Sice se domluvim bez problemu ale chci si dovolenou uzit a ne nekde behat po letisti a vse si resit sama. Vetsinou jezdime s ceskymi ck a letame z Prahy takze veskere organizacni veci resi nekdo za nas. A hlavne bych chtela vytahnout rodice takze zejmena kvuli nim bych chtela aby vse fungovalo. Jaka je u toho komplexu pláž? Budu moc rada za jakekoliv tipy a rady. diky Barbora

viki
vloženo:
15.09.2005 17:55:44
Tak předně : v levé části letištní haly ve Vídni se nacházejí okénka jednotlivých cestovních agentur, kde obdržíte přesné info, na kterém čísle je Váš check point atd. Pozor: označení ASA (African Safari Airways nebo ASC = African Safari Club) bylo jen na malé cedulce přímo u okénka, nikoliv velkým písmem nad ním. My jsme byli v Keni ve druhé části července a na cestovce mi řekli, že bez klimy tam bude nepříjemně. Nebylo to pravda, vůbec jsme klimatizaci nepotřebovali, platili jsme za ni zbytečně. Ale sezóna tam vrcholí v prosinci a lednu, to nevím, jak tam je. Pokud pojedete do Shanzu Paradise Beach tak tam mají všechny hotely (asi 6) stejnou architekturu a různý standard (3*, 4* a suity) a všechny leží v nádherně upraveném parku s bazény, jezírky, neuvěřitelným množstvím vzrostlých palem a spoustou roztomilých opiček. Na pláž se jde krásně upravenými chodníčky a nakonec schody (cca 20). Nevím, jak staří a zdatní jsou rodiče, ale vše je velice blízko. Pláž je z bílého písku, plná palem, takže slunce, stín, posezení s drinkem, prostě co si vyberete. Podél moře je část pláže oddělena stojany s provazy, za nimiž (pouze!)se mohou pohybovat místní obchodníci a nabízet své zboží. Vstup do vody pozvolný a na obzoru jsou vidět korálové útesy. 2x denně odliv a podle toho se můžete orientovat, kde se koupat (písečné nebo korálové dno). Lépe je mít boty do vody, protože se krásně tím mořem dá projít až ke korálům. Za lehátko se platí 1,5 EUR na den a výběrčí vás vždycky najde a nejde smlouvat. Cokoliv, co utratíte v areálu hotelu (v butiku - bez smlouvání!, služby, pití...) se neplatí hned, pouze podepisujete účtenky a před odjezdem je zaplatíte naráz, akceptují platební karty EURO/MASTERCARD, VISA, raději embosované, ale i elektronické. Jo, ve zlatnictví mi dali 20% slevu, když jsem kupovala dárek dceři. Mimo areál (je oplocen a opouštíte-li ho, nahlásíte ostraze u brány přibližné místo pobytu) se dá platit dolary, eury, ale i keňským shilingem. Keňané nesmějí vlastnit cizí měnu a je pro ně lepší dostat jejich peníze, ale samozřejmě to funguje jako tady za totáče.... Poslední den jsme objevili asi 2 km od našeho hotelu indický obchod, kde vše, co jsem předtím pracně usmlouvala na trhu a u domorodců, měli ještě za mnohem nižší cenu a bez smlouvání. Pokud budeš mít zájem, pošlu přesnou info, prodej je v této prodejně velmi kultivovaný a je to balzám po tom obchodním šílenství domorodců. Známý mi radil jet na 5denní safari, ale protože nejsem zdravá, bála jsem se toho. Koupili jsme si zájezd na tři dny a pro příště už vím, že je to škoda nestrávit tam celý týden. Pohodlí na safari připomínalo koloniální styl, klimatizované stany, dokonalá obsluha při snídani a večeři, bazén pro osvěžení po celodenním putování jeepem v buši. Nemluvě o síle zážitku, když potkáš prvního slona, žirafu atd..... a o pocitu bytí součástí vesmíru v obrovské rozlehlé a nekonečné buši. Cena zájezdů v hotelu je vyšší, ale prakticky pořád na něco vyhlašují last minute, takže si jen počkat, my jsem ušetřili na tomto safari 60 EUR. Pokud koupíš zájezd u beachboys (domorodci na pláži), dá se usmlouvat i na polovinu ceny. Tak jsme jeli pozorovat delfíny do oceánu k tanzánským hranicím, spojený s výletem na Wasini ostrov, s obědem (krabi, ryby - vynikající). Dalo se to, některé věci nebyly dokonale zorganizované tak, jak to umějí v hotelu (a údajně chybělo i pojištění...., ale chápu, že lidi z hotelu potřebují prodávat jejich produkty), ale byl to zážitek. Před odjezdem mne hodně trápila otázka nemocí a hmyzu - doktor je tam k dispozici 24 hod. denně, hmyz se v Africe nevyskytoval, a to ani v buši. Bylo tam pár much a jeden komár..... My jsme očkovaní proti žluté zimnici (není povinné, ale je to smrtelné onemocnění a náhoda je bl...) a jinak já beru dlouhodobě antimalárika, no a manžel si je nechal předepsat jednorázově. Všude teče mírně slaná voda, je i v bazénech, a na čištění zubů ti služba každý den přináší litr sladké převařené vody. Voda v indickém oceánu je vždy teplá, božská, vlhkost vzduchu působí příjemně. Směnárna je přímo v hotelu. Nevím, jestli chceš slyšet i negativa, ty se netýkají hotelu, moře ani arálu. Místní lidé jsou úžasní. Perou ve špinavých kalužích a přitom vypadají nesmírně krásně, čistě a upraveně. To se netýká kluků, kteří jsou většinou ušmudlaní. Všichni bez rozdílu chtějí něco dostat. Kdo to znal, připravil se tím, že přivezl tužky, notýsky, sponky, papírové kapesníčky, bonbóny - to všechno jsou pro ně superkomodity. Dvěma chlapcům jsem dala žvýkačky a zahodili to, protože nevěděli, co to je! Setkáš se s nimi všude mimo areál a budeš mít dobrý pocit, když aspoň někomu budeš moci něco dát. Dospělí ti na požádání udělají jakoukoliv službu, ale řeknou si o dýško VŽDY. Je dobře mít připraveny malé peníze. My neználci jsme s sebou brali 100 dolarové bankovky... Jsou strašně, ale strašně chudí. Žijí v chatrčích z hlíny, nemají vodu, elektřinu vyjímečně a TV anténu jsme viděla jen v Mombase. Ale jsou to nádherní a obdivuhodní lidé. No, další až příště.

Barbora
vloženo:
16.09.2005 10:55:00
Moc moc dekuji za vycerpavajici informace :-) uz se zacinam moc tesit. Trosku jsem se bala ze budu odkazana jen na valeni u more ale to safari vypada moc slibne. Ja jsem byla nekolikrat na safari v JAR ale Kena je samozrejme neco jineho, takze se moc tesim az budu moci porovnavat. Jeste jednou dekuji.

viki
vloženo:
16.09.2005 17:20:52
Barboro, ráda přidám další info. Hlavně jsem si slíbila, že až budu zpět, že bych měla varovat všechny před návštěvou masajské vesnice. Prospekty slibují originální pohled na tradiční obyvatele, ale pravdou je, že je to jedenvelkýbiznis. Připadalo mi to, že masajce a masajky předtím přivezli do masajského skanzenu, ale celým účelem bylo, dostat z turistů co nejvíc peněz, za ukázku toho nebo onoho, za fotku s masajcem/kou a hlavně na závěr koupit co nejvíc jejich výrobků, jinak Vás nenechají odejít. To vše celkem chápu, ale špatně na mne působilo, když jsem zjistila, že tomu vládnou "výběrčí", kteří vše monitorují a ti chudáci jim musí všechny dary odvést. Takové "originální" masajce potkáte i na pláži. Známý mi radil, cestovat vypůjčeným vozem a prý skutečné masajské dědiny uvidíme. Nezkusili jsme to. V Keni lze kromě jiného podniknout i výlet na Kilimandžáro nebo na Mount Kenya, ale já nejsem zdatný turista, takže jsem do toho nešla. Také je možné podniknout výlet na Zanzibar atd., ale chce to vízum (nevím, zda ho lze koupit na hraniční čáře). Ovšem čím blíže Tanzánii, tím méně bezpečno - údajně se tam potulují bandy pašeráků; všude jsou však hlídky ozbrojených vojáků. Jinak v turistických oblastech naprosto bezpečno, stejně tak na safari s průvodci. Z keni se nesmí vyvážet předměty z přírodních materiálů (dřevěné ano, vč. ebenu), takže kupovat třeba velké mušle nemá smysl. V Mombase na letišti absolvujete 2x rentgen všech! zavazadel a jsou pečliví.

viki
vloženo:
16.09.2005 17:20:55
Barboro, ráda přidám další info. Hlavně jsem si slíbila, že až budu zpět, že bych měla varovat všechny před návštěvou masajské vesnice. Prospekty slibují originální pohled na tradiční obyvatele, ale pravdou je, že je to jedenvelkýbiznis. Připadalo mi to, že masajce a masajky předtím přivezli do masajského skanzenu, ale celým účelem bylo, dostat z turistů co nejvíc peněz, za ukázku toho nebo onoho, za fotku s masajcem/kou a hlavně na závěr koupit co nejvíc jejich výrobků, jinak Vás nenechají odejít. To vše celkem chápu, ale špatně na mne působilo, když jsem zjistila, že tomu vládnou "výběrčí", kteří vše monitorují a ti chudáci jim musí všechny dary odvést. Takové "originální" masajce potkáte i na pláži. Známý mi radil, cestovat vypůjčeným vozem a prý skutečné masajské dědiny uvidíme. Nezkusili jsme to. V Keni lze kromě jiného podniknout i výlet na Kilimandžáro nebo na Mount Kenya, ale já nejsem zdatný turista, takže jsem do toho nešla. Také je možné podniknout výlet na Zanzibar atd., ale chce to vízum (nevím, zda ho lze koupit na hraniční čáře). Ovšem čím blíže Tanzánii, tím méně bezpečno - údajně se tam potulují bandy pašeráků; všude jsou však hlídky ozbrojených vojáků. Jinak v turistických oblastech naprosto bezpečno, stejně tak na safari s průvodci. Z keni se nesmí vyvážet předměty z přírodních materiálů (dřevěné ano, vč. ebenu), takže kupovat třeba velké mušle nemá smysl. V Mombase na letišti absolvujete 2x rentgen všech! zavazadel a jsou pečliví.

jirka
vloženo:
06.10.2005 19:49:12
perfektní popis, pro nás ostatní neznalce bych přivítal jaká byla cenová hladina zájezdu, tzn. režie pobytu a zájezdy, předem děkuji

jirka
vloženo:
17.10.2005 17:58:22
jestli můžete si přečíst tento příspěvek - http://coral-beachpalm-beach.kena.recenze.invia.cz/index.php?document_id=3343&d=3&id_clanky=3343&id_phora_show=write - diametrálně se rozcházejí informace zejména o pláži a ubytování - a teď, kdy jsem byl již přesvědčen o dovolené, jsem zviklán - co je vlastně pravda ???

anonym
vloženo:
26.10.2005 18:21:55
Jirko, původně jsme měli možnost koupit to za 17.500 Kč na osobu, ale nestihli bychom žádné očkování. Pak se cena stále zvedala no a o tři týdny později stálo last minute 28.000 na osobu vč. luxusní tř. v letadle a **** s klimou; což je v porovnání s cenou v sezóně (cca 70.000) pořád dobré. S těmi výlety a nápoji (vč. pár koktejlů - my moc alkáč nepijem) a dárky domů to bylo skoro na padesátce za jednoho. Nevím, co tě nejvíc z toho popisu zajímá, le samozřejmě základ je v tom, jakou máš vlastní zkušenost z cest, jaká máš očekávání a nároky, co od dovolené chceš. Já toužila po relaxu a toho se mi dostalo v plné míře. Materiální luxus nevyhledávám a ten tam ani v tom evropském duchu není. Ve stručnosti ****hotel neodpovídá našemu hodnocení= spíš **+. ale pravdu mají v tom, že pokoje jsou veliké, do některých z hotelů nelze dokoupit klimu, naše koupelna měla dvě sprchy, ale úroveň a vzhled se rovnala selfmade někde na chatě. Ručníky vyměňované téměř denně. 400 m k moři? Nevím odkud chodili, my jsme to měli cca 50 m, ale z kteréhokoliv místa se šlo parkem pěknou procházkou. Jídlo: - první týden jsme chodili do větší restaurace na pláži, druhý týden do nově opravené u našeho hotelu, jídlo všude dobré, výběr široký, obsluha snaživá a příjemná. Pláž - píše se tam o rostlinách a špíně, pravda první dny jsme to také zažili, ale pak jsme si všimli, že o 50 m dál, kde nebylo korálové podloží, nýbrž písek, byla voda perfektní. Ale nejspíš to bude záležet na období, na počasí (někde poblíž bouře apod.), to já neřeším. Chápu tvoje pochybnosti, měla jsem je také, takže kdykoliv se zeptej, co tě zajímá, ráda odpovím, když budu vědět.

anonym
vloženo:
27.10.2005 17:30:43
Díky za odpověď, nějaký superluxus mne také nazajímá, mám rád klidnou, pohodovou dovolenou, spíše bych si zaplatil vícedenní safari, protože kvůli tomu tam jedu

anonym
vloženo:
28.10.2005 17:25:32
No, tak to tedy mohu s klidným svědomím doporučit. V areálu to byl skutečně relax, pohodička. Luxus byl v tom, že vše bylo perfektně zorganizované (i na safari v kempu) a obsluha, jak už jsem psala, téměř koloniální. Moji dušičku pouze bolel pohled na ty strašně chudé lidi mimo holiday resort. Pokud bych tam jela znovu (a můj známý, který projel skoro všechny vytoužené a vysněné destinace po celém světě říká, že Keňa je jedním z cílů, kam se chce znovu vrátit), tak bych se připravila na ty toužebně hledící děti a přivezla bych jim spoustu drobností (notýsky, prospisky, cukrovinky, sponky a barevné gumišky do vlasů, pap. kapesníčky apod.) To, co by tě mohlo zajímat - jela bych na více druhů safari. My jsme byli na třídením v Tsavo a téměř všechny druhy zvěře jsme viděli již první den a další dny jsme ten národní park křižovali sem a tam a v podstatě viděli totéž na podobných místech. Ty tři dny byly okorát. Ale určitě by bylo zajímavé podívat se ještě i do jiného národního parku, třeba víc na západ, je tam prý odlišná krajina; a pokud máš dost peněz, tak třeba jet na výlet lodí na Zanzibar (nevím, jak je to s vízem). Ty ostrůvky, co jsme cestou minuli my, byly malebné, delfínů tam byly celá hejna a pokud šnorchluješ nebo se i potápíš, tak ta dovolená bude mít další rozměr. Včera jsem zahlédla dokument o Kilimandžáru a mrzí mne, že jsem se neodvážila podniknout na něj tůru (ale jsem skutečně hodně nemocná, takže nevím, zda bych to zvládla; je to prý náročné). Ale to všechno by chtělo být tam měsíc a ne jen dva týdny, ale protože jsme s manželem jeli do něčeho úplně neznámého, báli jsme se delšího pobytu.... Pokud se zúčastníš nějakého zájezdu od domorodců, tak je to bezpečné, ale např. jejich hygiena je pro nás šokující. Viděla jsem na našem výletu na ostrov, jak umývali cca 50 talířů v jednom lavoru v jedné vodě (vodovod tam není)a ještě mokré nám je dávali na stůl a pak na ně servírovali raky atd. - kupodivu mi z toho nic nebylo a jídlo bylo výborné - no člověk se učí stále. Ještě k tomu bankomatu v areálu - skutečně tam žádný není, ale je tam směnárna 24 hod. denně a můžeš u nich vybírat i na karty hotovost (jsou on line, i když pomalejší), prostě vše zajištěno. Všude HAKUNA MATATA - No problem. Jo a nezapomeň si vzít mapu z domu. Taky pokrývku hlavy, ale u prvního obchodníka na pláži najdeš stylový safari klobouk za pár peněz. Domorodci také tvrdí, že v buši je večer moooc zima, tomu nevěř, stačí obyč. větrovka, ale jen počítej s tím, že každý den čisté tričko, když stojíš celý den v jeepu, tak jsi každý den pěkně zaprášený. Krom masajců byl nejhorší zážitek turisti z Česka (asi pražáci), namyšlení, nekomunikativní a důležití. Tak hodně štěstí.

viki
vloženo:
28.10.2005 17:26:39
předchozí příspěk je ode mne, zapomněla jsem vložit jméno Viki

Zuza
vloženo:
01.09.2006 22:48:42
Dovolená v Keni Vás pravděpodobně poznamená na hodně dlouho. Po příjezdu domů si totiž uvědomíte jak je spousta věcí zbytečná. Nejde jen o materiální statky. Keňani jsou takové dospělé děti a možná není od věci nahlédnout na náš styl života jejich očima... Naše dovolená nebyla last minute, bydleli jsme v hotelu Malaika - dnesk se jmenuje Vasco de Gama a patří k těm co jsou určené pro méně náročné, oficiálně má 3* ale je to spíš takové africké dobrodružství. Klimatizace je k dispozici za poplatek, ale pokud budete hodní na personál, tak se vám může stát že jednoho dne se sama od sebe rozběhne :o) Někdo výše poznamenal, že jsou tam roztomilé opičky. Já bych je viděla jinak, jsou to zvědavé a drzé potvory, které vám budou krást věci z balkonu (sušící se plavky doporučuji svázat dohromady) a případně proberou pokoj, takže pro klid duše je lepší v každém případě zavírat francouzká okna. Co se týče pláže, tak ta je nádherná, kolem osmé ráno (plus mínus) vidíte palmy, bílý písek, no nádhera, pak přijde odliv... a tady jsme u těch x set metrů k moři. Na druhou stranu, poprvé jsme při odlivu viděli perutýny (doporučuji být velmi opatrný) a spoustu dalších potvůrek, není od věci mít vlastní masku a šnorchl. Všechno se dá půjčit, ale pak budete trávit hodinu usilovným přemýšlením, jak moc může slaná voda dezinfikovat stoletý šnorchl... Na pláž mají přístup pouze hosté z komplexu ASC, prodejci jsou za lanem a mohou pouze pokřikovat, jakmile naváží oční kontakt, tak se opravdu snaží :o) Jejich výlety se dají snadno usmlouvat, ale je lepší pokud máte přehled, který snadno získáte návštěvou blízké vesničky, kde je spousta domorodých cestovek. Tak se vyhnete překvapení, které nás potkalo poté, co jsme hrdí na to jak jsme usmlouvali zájezd na Wasini na jednu polovinu, zjistili že je to standardní cena... Doporučuji minimálně dvoudenní safari, my jsme měli v ceně zájezdu pár výletů, ale v ceně byly jen na oko, protože u každého se platí rezervační poplatek cca pár euro. Naše safari bylo z části letecké a zčásti busem do Kimana Lodge pod Kilimajarem a musím říct, že o zážitky není nouze, nám se povedlo urazit chladič a naštěstí nikdy nejede jen jednou auto, po té "nehodě" všichni vyskákali z auta a rozběhli se ulevit si do křoví a nikoho ani nenapadlo přemýšlet nad tím, že jsme pár minutek předtím viděli hopsat přes cestu leoparda :o)). Během průjezdu částí parku Tsavo East jsme dokonce měli ozbrojený doprovod. Pokud budete chtít opravdu něco vidět tak musím dopručit safari do Masai Mara. Je toho mnohem mnohem víc, ale doporučuji využít vše co vám hotel nabízí, samozřejmě podle finančních možností. Dovolená v Keni rozhodně není levnou záležitostí pokud jedete s ASC.

Evicka
vloženo:
04.10.2007 14:30:26
Jedu ted 13.11.2007 do keni,nasla jsem vybornou nabidku. Letenka+hotel 3*+ plna penze na 7 noci 1400euro = kolem 37.000kc pro 2 lidi,to je dobry ne..Kdyz tak se mrknete na it.lastminute.com,pa pa

Mausik
vloženo:
15.10.2007 17:30:58
Ahoj my letíme 29.10 na 14 dní z Berlína přes ck jambokenya.de a vše super jen doporučuji

Simona
vloženo:
20.10.2007 17:00:51
Ahoj, chtěla bych Vás poprosit o nějaké informace a zkušenosti s ASC (African Safari Club). Chtěla bych jet do Keňi+prohlídka safari a nabídky našich cestovek jsou poměrně drahé (momentálně asi kol. 40 000 -60 000Kč). Děkuji moc za každou informaci.

anonym
vloženo:
22.10.2007 09:16:51
Ahoj Simono my teprve poletíme máme vše přes německou ck.Jambokenya.de vše proběhlo ok a když se koukneš na orbion.cz tak tam je toho hodně a zajímavé věci co je potřeba vědět před cestou

Mausik
vloženo:
22.10.2007 09:17:30
to jsem psala já mausík

Simona
vloženo:
22.10.2007 20:18:05
Díky moc, každá informace se mi bude hodit. Prosím, až se z cesty vrátíte, napište, jak to probíhalo, zda Vás něco překvapilo, ať v dobrém nebo špatném. Předem moc děkuji a přeji hezkou dovolenou!

vloženo:
04.07.2011 20:33:02
Toužite po luxusní dovolené, v exotické Keni? Diani beach je jedna z nejkrásnejších plaži světa! Planujete dovolenou v Keni a rádi by ste si dopřali odych a relax v soukromé vile s vhladem na moře? Nejlevnejši luxusni vily na Diani Beach, Galu beach and Tiwi beach. reservations@villasdiani.com

vloženo:
30.10.2011 20:31:52
Taky jsme plánovali dovolenou někam za teplem hned v lednu a Keňa nás uchvátila.Teď jsme si ,ale přečetli články včetně očkování a a si pojedem jinam.přiznáme se ,že se bojíme.

vloženo:
30.10.2011 20:57:18
No tak to sa teda nemusite bat, neni to take strasne...ja som to tiez prezila...Stoji to zato:-)

vloženo:
28.02.2018 15:15:24
Tak jsem narazila na vaší konverzaci a zajímá mě zda tu ještě někdo je a jestli pak jste byli někdy tady? ww.exotickapriroda.cz/blog/clanky/umoja-kensky-kmen-ve-kterem-je-vstup-muzum-zakazan

Přidat reakci

Text:

Vaše jméno:
Zasílat reakce v tomto příspěvku na email (email nebude zveřejněn)

Vyhledávání:

Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz